Supervlak luxus železnica Japonsko jedáleň salónik

Queen Mary na koľajniciach! V Japonsku sa chystá luxusný supervlak za miliardu

Japonský luxusný vyhliadkový supervlak JR East, ktorý sa už začal vyrábať, má byť (čo sa prepychu týka) železničnou obdobou osobnej dopravnej zaoceánskej veľlodi Queen Mary II.

Cestujúcim poskytne to najluxusnejšie, čo sa dá na železnici predstaviť.

Supervlak luxus železnica Japonsko

Šinkanzen z 10 vagónmi bude mať z veľkej časti presklenné steny a taktiež strešné okná. Pasažierov čaká honosný jedálenský vozeň a spoločenský salónik. Prvý a posledný vagón bude zariadený ako vyhliadkový. Nájdete v ňom pohodlné pohovky a veľkoplošné okna pre maximálny rozhľad a zážitok.

Supervlak luxus železnica Japonsko jedáleň salónik

Vlak vrátane vybavenia navrhol Ked Okuyama, bývalý šéf štúdia Pininfarina a legendárny dizajnér firmy Ferrari, ktorý vyvinul niekoľko typov áut tejto značky, napr: Ferrari Enzo. Ďalším zo slávnych áut, ktoré navrhol je napríklad Maserati Quattroportte.

Cena vyhliadkového supervlaku sa odhaduje na 37 miliónov eur, čo je v prepočte viac než miliarda bývalých korún.


Supervlak luxus železnica Japonsko jedáleň salónik

Šesť vozňov sa skladá z 18 priestranných kupé, ktoré ubytujú celkom 34 cestujúcich. Súčasťou všetkých kupé je súkromná kúpeľňa so sprchou.

Najväčší prepych, vlak skrýva v mezonetovom kupé deluxe, ktoré je umiestnené uprostred vlaku. Kupé disponuje dvoma posteľami, obývacou izbou, izbou pre hosti a okúzľujúcou kúpeľňou vybavenou dokonca aj masážnou vaňou.

Supervlak luxus železnica Japonsko jedáleň salónik

Japonský vyhliadkový šinkanzen by mal vyjsť na železnicu už na jar v roku 2017. Prevádzkovateľom bude železničná spoločnosť JR East (Východojaponská železničná spoločnosť), ktorá sa takto snaží prilákať zákazníkov nadštandardnými službami. Nedávno napr. oznámila, že rýchlostný vlak na trati medzi Fukušimou a Jamagatou bude od tohto leta vybavený špeciálnym vagónom s dvoma kúpeľmi na nohy o dĺžke 2,4 metrov, ktoré budú umiestnené pozdĺž okien.

Supervlak luxus železnica Japonsko jedáleň salónik

Zdroj: cestovani.idnes