pyramiden nórsko opustené mesto krajina

Opustené mestá

Po celom svete sú mestá a miesta, ktoré kedysi prekvitali a dnes sú v troskách. Tieto opustené mestá, ktoré sú často označované ako mestá duchov môžu byť tak krásne. Niektoré z nich majú bohatú a slávnu minulosť, zatiaľ čo iné majú tmavú a pochmúrnu históriu.

SANZI POD CITY

Sanzhi Pod City opustené mesto duchovarchitekturalab.blogspot.sk

Sanzi Pod City sa nachádza len kúsok od New Taipei City, Taiwan. Výstavba tohto vývoja v štýle UFO začala v roku 1978. Po niekoľkých smrteľných dopravných nehodách v priebehu výstavby a straty investície, projekt bol skončený. Mnoho atribútov v tomto meste prinieslo smolu a neštastie, možno aj čínskym drakom na prednej bráne. Hoci oblasť sa stala turistickou zvedavosťou a predmetom filmu MTV, nádrž bolo zbúraná v roku 2010 a bola vytvorená cesta pre primorské stredisko.

Abandoned San Zhi Broken Exterior opustené mestástikwyrm.deviantart.com

BODIE, California

Bodie California opustené mestá krajinablogs.bu.edu

Bodie, Kalifornia je pravým Wild West mestom duchov. Bodie sa môže pochváliť 200 tisíc návštevníkom ročne, ale tak ako mnoho iných miest, ktorých existencia závisí od primárnych komodít. Neskôr mesto uschlo a zlatá ruda vyschla.

Bodie California opustené mestá krajinadesertswest.blogspot.sk

Bodie California opustené mestá krajinatodaysphoto.org

KOWLOON WALLED CITY

Abandoned Kowloon Sardine Cans opustené mesto krajinaasianurbanepicenters.com

Kowloon mesto bolo husto obývané a obstavané. Pôvodne čínska vojenská pevnosť, ktorá spadla pod kontrolu Triády potom, čo sa vláda vzdala kontroly. Známe pre obchodovanie s drogami a prostitúciou, mesto malo 33 000 obyvateľov v rámci svojho 0,010 m2 územia.

Od roku 1987-1993 britskej a čínskej vlády sa mal priestor systematicky evakuovať kvôli trvalo strašným hygienickým podmienkam, čo sa pomaly obracia do post-apokalyptického mesta. Hoci oblasť bola zbúraná v roku 1994, Kowloon City Park bol otvorený v decembri 1995 a stále možno tam nájsť niektoré artefakty, vrátane Yamen (vláda), stavebné zvyšky južnej brány. Dnes, zelenajúci park možno nájsť na mieste, kde kedysi stálo obstavané mesto.

 Abandoned Kowloon Rooftop Relaxation opustené mesto parkpolycount.com

Abandoned Kowloon Overhead City opustené mesto krajina park8thingstodo.com

PRIPYAT, UKRAJINA

Abandoned Pripyat City View opustené mesto krajinahqdesktop.net

Svedectvo ničivej sily jadrovej energie, Pripyat, Ukrajina bolo prekvitajúce ruské mesto pred katastrofou v Černobyle. Tento tragický kolaps donútil Elektráreň k náhlej a rýchlej evakuácii Pripyat a okolitých oblastí. Za tie roky, vandali zasiahli väčšinu budov a to urýchlilo skazu prírodnými živlami. V roku 2005 americký podnikateľ založil spoločnosť založenú na prehliadky schátralých sovietskych konštrukcií.


Abandoned Pripyat Ghost Carnival opustené mesto krajinatopyaps.com

Abandoned Pripyat Deserted School house opustené mesto krajinaflickr.com

HASHIMA ISLAND, JAPAN

Hashima Island Japan opustené mesto krajinawikipedia

Hashima Island, Japonsko tiež známy ako bojový ostrov kvôli jeho pohľadu zhora. Dnes je jedným z 505 neobývaných ostrovov v prefektúre Nagasaki, cca 9 km od Nagasaki. V rokoch 1887 až 1974 bol ostrov obývaný. Ale, ako Japonsko robilo prechod z uhlia na čistejšie a účinnejšie zdroje paliva, majiteľ ostrova, Mitsubishi, prestal v banskej činnosti v Hashima. Ostrov a jeho obydlia sa stali opustené a nedotknuté.

Ako opustené miesto sa mesto stalo miestom fotografických nadšencov, kde boli vykonané aj pokusy stabilizovať rôzne byty a budovy, ktoré sa začali rúcať. Keď sa rozhodnete vstúpiť do Hashima, na strach zabudnite.

Hashima Island Japan opustené mesto krajinarobcroxford.blogspot.sk

Hashima Island Japan opustené mesto krajinarobcroxford.blogspot.sk

VAROSHA, CYPRUS

Varosha Cyprus opustené mesto krajinawikipedia

Varosha, Cyprus je predmestie Famagusta a bolo vedúcou turistickou destináciou v roku 1970. V roku 1974 obyvatelia a turisti Varosha utiekli. Obyvatelia dúfali, že sa vrátia do svojich domovoch po tom, čo konflikt utíchol, ale turecká vláda oplotila strediska a od tej doby bol prístup vylúčený. Oblasť zostala opustená od tej doby.

Varosha Cyprus opustené mesto krajinaragpickinghistory.co.uk

Varosha Cyprus opustené mesto krajinawikipedia

PYRAMIDEN, NORWAY

pyramiden nórsko opustené mesto krajinacommons.wikimedia.org

Pyramiden, Nórsko táto oblasť bola uzavretá a opustená v roku 1998 a dnes je prístupná iba ľoďou. Turisti nemajú vstup do budov povolený,  a to aj tých, ktoré stoja pod holým nebom. Socha Vladimir Lenin je ústredným bodom mesta. Pre tých, ktorí chcú stráviť dlhšiu dobu v tomto chladnom a zchátralom meste, sú k dispozícii hotely.

pyramiden nórsko opustené mesto krajinatunliweb.no

pyramiden nórsko opustené mesto krajinareddit.com

Zdroj: all-that-is-interesting.com